Карантин. Здоровий мікроклімат в приміщенні.
Карантин - час коли ми стикаємося з обставиною непереборної сили, коли слід особливу увагу приділити гігієні, самоізоляції та здоров'ю. Оскільки тривалий період часу доводиться перебувати у приміщенні то корисно знати який мікроклімат для нашого організму є комфортним та здоровим.
Гігієна. Варто памя`тати що у приміщенні завжди більше бактерій ніж на вулиці. Тому особливу увагу слід приділити прибиранню оселі. Чим частіше ви будете прибирати із застосуванням дозволених дезінфікуючих засобів, мити руки із застосуванням мила, тим безпечнішою буде ваша оселя. Доцільно робити вологе прибирання щодень. Протирайте вологою ганчіркою коридор, адже з вулиці із взуттям заноситься і бруд, і віруси. Прибираючи, фокусуйтесь спершу на твердих поверхнях, до яких ви найчастіше торкаєтесь. Віруси залишаються в повітрі певний час, але вони також є на поверхнях. Зробіть прибирання таких твердих поверхонь щоденною рутиною. Особливо не оминайте поверхні в туалеті, кухні, вимикачі, дверні ручки, пульт до телевізора, ручки холодильника, телефони, дитячі іграшки тощо.
Температура. Комфортною температурою житлових приміщень вважається 20-22град. ц. В приміщеннях з фізичною активністю ця температура не повинна опускатись нижче 18град. ц.
Вологість. Оптимальною вологістю житлових приміщень вважається 50-60%. В інших приміщеннях допускається тимчасове підвищення до 70% (детальніше у статті "Як вологість впливає на експлуатацію будинку та здоров'я людини").
Вентиляція. Споживаючи повітря людина видихає вуглекислий газ. При відхиленні масової частки саме вуглекислого газу у повітрі на десяту частину відсотка (0,1%) запускаються шкідливі для організму процеси. Ці процеси погіршують імунітет та створюють сприятливі умови для прогресії захворювань. Симптомами цього можуть бути головний біль, слабкість, сонливість, погіршення самопочуття. Тому важливо провітрювати приміщення щонайменше 2 рази в день по 5 хв. (зранку і увечері), а в умовах самоїзоляції більше 3 разів. Зручними в даному випадку будуть вікна з повітряними клапанами та функції мікроциркуляції. Таким чином забезпечується в основному подача свіжого повітря. Не зайвим буде також перевірка тяги загальних витяжних каналів, що як правило розміщені на кухні. При відсутності тяги їх необхідно прочистити. Зверніть увагу що природня витяжна вентиляція влітку може не працювати, що є в межах допуску нормативів. В такому випадку корисним буде влаштування вентилятора для підсилення повітряного потоку.
Інсоляція. Нормативами передбачено, що світло від прямих сонячних променів повинно потрапляти до приміщення на протязі 2,5 годин протягом дня. Це спричиняє антибактерицидний ефект. Якщо з якихось причин ви виявили що до вашого приміщення не потрапляють прямі сонячні промені Вам слід поцікавитись кварцуванням приміщення (обробка приміщення спеціальми лампами).
Таким чином окрім самоізоляції під час карантину важливо створити здоровий мікроклімат приміщення. Слід подбати про гігієну, температуру, вологість, вентиляцію, інсоляцію. Карантин це вдалий час для прибирання оселі.
Коментарі
Дописати коментар