Геологія грунтів для забудовників

  
    Сьогодні розповімо про геологію грунтів. Навіщо розробляється та з чого складається.
    Геологія грунтів. це комплексне дослідження нашарувань грунтів з метою визначення фізико-механічних властивостей. Ця інформація використовується при проектуванні будівель.
    Грунт основи. Перше на чому слід закцентувати увагу забудовнику - це те, що будинок, споруда утримується не фундаментом, а грунтом основи. Грунт основи це товща грунт під підошвою фундаменту, а не на поверхні. Фундамент лише передає навантаження.
     Технічний звіт. Комплексне дослідження складається з відбору проб грунту на різній глибині та аналізу в лабораторії. Результатом дослідження є технічний звіт про інженерні вишукування. Звіт складається з розяснювальної текстової частини, таблиці властивостей шарів грунту та геологічного розрізу. Для індивідуальних будинків проби відбираються до глибини 6-ти метрів. Зверніть увагу, що саме товща грунту в 6 метрів, не 1 чи 2  метри, утримує навантаження від будинку (орієнтовно до 11 тон на м. пог. стрічкового фундаменту).
    Приклад звіту. Зміст пояснювальної текстової частини.


Таблиця властивостей шарів грунту.
На її основі визначається несуча здатність грунтів. Формули розрахунку можна дізнатись з (1.).
Геологічний розріз.
    Даний розріз цікавий глибоким заляганням шару №2. Шар №1 не придатний як основа. Також високий рівень залягання грунтових вод. Це накладає обмеження на проект. 
    Звіт також містить багато іншої корисної інформації включаючи рекомендації. Зверніть увагу чи містить звіт інформацію про усадку грунтів, оскільки не кожне підприємство відображає цю інформацію.
    Історії з життя. До нас часто звертаються клієнти що вже збудували фундамент. Найпоширенішими помилками є недостатня глибина глибина закладання фундаментів, недостатня ширина підошви фундаментів, відсутність армування тощо. Це призводить до здорожчання вартості будівництва та погіршення експлуатаційних властивостей будинку. Тому, перш ніж взятись за будівництво власноруч, рекомендую звернутись за консультацією до профільного спеціаліста: архітектора або конструктора. Або замовити проект з наглядом.
    Як підсумок слід зазначити що геологія грунтів це важливий передпроектний елемент. Що допомагає не тільки будувати надійне житло згідно норм, а й оптимізує затрати.
    Висловлюю подяку за співпрацю та надані матеріали геологу Віталію з ТоВ "Геодет". Посилання на підприємство що займається геологією грунтів: http://geodet.com.ua/.
    Джерела
1. ДБН"Основи та фундаменти" 2009р.

Коментарі

Напишіть нам! (Задайте запитання, запропонуйте тему публікації або замовте проект)

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *