Індивідуальний чи типовий проект | Individual or typical project 📘📕😎


    Кожен, хто задумується над будівництвом будинку і цікавиться будівництвом, стикається з складнощами у пошуках та систематизації інформації. Це й не дивно, адже будинок - це комплекс інженерних систем, які повязані між собою і непомітний на перший погляд деталі ведуть до впливу на інші. Тому краще цю справу доручити профільним спеціалістам, які можуть запропонувати готовий (типовий) проект та новий (індивідуальний) проект. Про те, який проект обрати Вам є дана публікація.
    Отже, типовий проект - це готовий проект-продукт, який розробляється з ціллю масового застосування. Він містить готові рішення які перевірені часом. Разом з цим, не пристосований під окремого споживача та конкретну земельну ділянку. Слід звернути увагу на те, що конструкції такого будинку здебільшого містять перерозхід матеріалу, можуть не враховувати сейсмічність району або інше. Наприклад, проект може розміщуватись неефективно відносно сторін світу, що призведе до збільшення енергоспоживання до 30%. Зміни в плануванні не можливі, оскільки це готовий продукт і елементарна зміна форми вікон, здебільшого, призводить до зміни інженерних мереж, а отже до здорожчання і переходу в категорію індивідуального проекту. Також, слід бути готовим до того що по сусідству збудують точно такий самий будинок. Відносно якості то вона не завжди доступна для сприйняття широкого загалу, оскільки проект містить збірку креслень з типовими деталями які, наприклад,  мігрують з різних проектів, що в результаті може збити з пантелику людину без будівельної спеціальноті. Здебільшого, компанії що реалізують такі проекти не мають оригіналів креслень, не мають авторського права на редагування. Разом з цим, теоритично, такий проект дешевший і не потребує часу на розробку.
    Індивідуальний проект, в свою чергу, навпаки розробляється під окремого замовника. Креслення конкретизовані та деталізовані з прив'язкою до побажань мешканців, до розміщення відносно сторін світу, ділянки, комунікацій, конструкції не містять перерозходу матеріалів, вірогідність однакового з сусідом будинку мінімальна, якість здебільшого вища оскільки рішення індивідуальні, можливе редагування оскільки угода укладається напряму з автором тощо. Теоритично такий проект завжди дорожчий за типовий.
    Кінцева вартість проекту, порівнюючи два варіанти, доречі, відносна величина. Тому що, як перший так і другий проект, може містити різну комплектацію креслень. Крім того, знаючи кінцеву вартість проекту, не варто дуже від неї відштовхуватись оскільки вартість проекту відносно вартості будівництва здебільшого не перевищує 10%. А от ціна помилки в будівництві коштує значно більше. Бо помилки в конструктиві, наприклад, призводять до руйнувань які потребуватимуть постійних капіталовкладень та знижуватимуть комфорт. А ще є багато інших параметрів...
    Виходячи з опису не важко здогадатсь, що типовий проект підійде краще для інвесторів масового будівництва або в умовах обмеженого бюджету. Якщо ж у Вас є час здебільшого Вам краще буде замовити індивідуальний проект. Вирішувати Вам).

Автор: Архітектор Олександр Радіщук
    

Коментарі

Напишіть нам! (Задайте запитання, запропонуйте тему публікації або замовте проект)

Назва

Електронна пошта *

Повідомлення *